Jajko: Doskonały lek i supertani kosmetyk

Waży około 55 gramów, składa się ze się ze skorupki, białka i żółtka, kosztuje grosze… Wygląda tak niepozornie, że trudno trudno uwierzyć, jak cenne ma właściwości pielęgnacyjne i zdrowotne. Jajko z powodzeniem zastąpi wiele preparatów! kosmetyki 1

Jajko w wierzeniach starożytnych ludów kojarzone było z siłą budzącej się na wiosnę przyrody. Dziś jajka są dla nas symbolem Wielkanocy i Zmartwychwstania. Podpowiemy, jak możesz wykorzystać je dla urody i świetnego samopoczucia. Pełne cennych substancji odżywczych są bowiem doskonałą bazą do przygotowania maseczek, odżywek i peelingów, a także zdrowotnych nalewek i koktajli. Wypróbuj nasze przepisy na naturalne kosmetyki oraz leki. Sprawdziliśmy – są naprawdę skuteczne!

…czytaj dalej

Zapowiedź filmu o kurzych przygodach koguta Rockiego :)

Zwiastun filmu Maksia

Z pasji do naszych kurek i z zamiłowania do filmów postanowiliśmy nakręcić krótką etiudę o życiu naszych podopiecznych…

Zapraszamy do obejrzenia filmu pod tytułem:

„Tajemnicza kurza ferma”.

Ten film będzie o kogucie Rockim, który był mały i dziobany przez inne kury. Pewnego dnia próbuje uciec od stada, które mu w niczym nie wierzy. Nagle w niepojęty sposób znajduje się w świecie, w którym spotykają go fantastyczne przygody.

…czytaj dalej

Ciekawostki o kurach na wesoło :)

Niektórzy z naszych przyjaciół dziwnie się patrzą na naszą pasję jaką są kury. Uważają, że kura to dość głupie, niewiele znaczące stworzenie, które nie ma w sobie nic ciekawego – dlatego wolą umieszczać na facebooku fotki, nie słodkich kur, a zwykłych kotów (sic!). A kury są przecież taaaakie słodkie!!

Konia z rzędem temu, (a w zasadzie kurę z grzędą temu) 😉 kto udowodni, że zwykłe kotki miały większy wpływ na historię i nasze życie niż kury.

…czytaj dalej

fotorelacja z budowy kurnika – cz. 3

Przed nami prace wykończeniowe – najbardziej żmudne i nieefektowne 🙂

Na przyjazd tych gości czekaliśmy ponad 2 miesiące! Wreszcie są! Ekipa docieplająca dachy nowoczesną metodą natryskiwania piany PUR.

Nie jest to może najtańsze rozwiązanie, ale w przypadku naszego dachu – pełnego zakamarków i załamań – tylko taka metoda skutecznie go uszczelni i dociepli.

 

…czytaj dalej